Projekty školky

Mateřská škola Vora z Mariánských Lázní byla zapojena do projektu „Flóra nás spojuje“

Nositelem projektu je Tilia bohemica, z. s. a bavorským partnerem je Natur- und Kräuterdorfverein Nagel e.V.
V rámci tohoto projektu byly ve dnech 4. a 5. června 2024 realizovány cesty do Bavorska, kde byly také navázány a rozvíjeny kontakty s mateřskou školou v Nagelu. Děti z obou školek byly zapojeny do výše uvedeného projektu. Spolu navštívily obory se zvířaty v nedalekém Mehlmeiselu a dále poznaly bylinné zahrady právě v Nagelu. Bylo vidět, že mnoho rostlin poznají díky zahradě ve školce v Mariánských Lázní, nebo i z domova. Byl také prostor i pro družbu mezi všemi zúčastněnými na půdě bavorské školky. Děti si s bavorskými protějšky hrály na zahradě a personál obou školek sdílel zkušenosti z provozu školek v Čechách a Bavorsku. Oběma akcím přálo počasí a všichni si odvezli mnoho zážitků. Oba dny byly velice vydařené.

MŠ Vora dlouhodobě spolupracuje se školkou v Mähringu (Grosskonreuthu) v Horní Falci. Je pozitivní, že se naskytla a byla využita příležitost rozvíjet přeshraniční spolupráci i směrem do bavorského regionu Horní Franky. Účastníci poznali mnoho nového. Projekt byl spolufinancován z programu
INTERREG Bayern – Česko 2021 - 2027.

Richard Štěpánovský Tilia bohemica, z. s.

Tisková zpráva včetně fotografií ke stažení

Mateřská školka Vora realizuje v partnerství s mateřskou školkou Mähring (Bavorsko) - Kinderhaus Mähring Dorfpiraten - projekt pod názvem Malí, ale společně silní!

Tento projekt obou školek byl společně připravován již od roku 2016 a jeho cílem je pokračování
a prohlubování přátelství, které bylo vytvořeno díky pravidelným setkáváním a společným akcím.

Obsahem projektu je oboustranná výuka jazyků pro děti i dospělé, společná setkávání, činnosti, výlety, oslavy – plán aktivit je plný zajímavých akcí. Díky projektu budou také vybudovány dvě tematické zahrady – u naší mateřské školky zahrada „Porozumění“, u mateřské školky v Mähringu zahrada „Přátelství“. Na tvorbě zahrad se budou přiměřeným způsobem podílet i děti a jejich rodiče – výrobou jednoduchých předmětů, údržbou zařízení a zahrady. Společné aktivity na zahradách přispějí k bližšímu poznávání našich přátel a jejich kultury a budou příležitostí pro praktické využití nabytých jazykových znalostí.

Několik údajů k projektu:

Název projektu: Malí, ale společně silní!

Žadatel: Obec Mähring / Bavorsko

Partner: Město Mariánské Lázně

Číslo projektu: 172

Poskytovatel finančního příspěvku: Program přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014-2020