Vážení rodiče,

zvolit mateřskou školu je důležité rozhodnutí. Vyberte to nejlepší pro vaše dítě i vás. Tady naleznete informace pro to, aby váš vstup a pobyt v MŠ Vora proběhl k vaší plné spokojenosti.

Poprvé v MŠ

Vstup dítěte do mateřské školy patří k významným událostem v životě dítěte. Našim cílem je, aby adaptační období ( zkušební doba – nejdéle tři měsíce ) sloužící k ověření schopností dítěte přizpůsobit se podmínkám v mateřské škole proběhlo úspěšně a dítě mohlo dále pokračovat v pravidelné docházce do MŠ.

Adaptační plán:

Adaptační plán je vhodný při prvním vstupu do mateřské školy. Je na rodičích zda využijí této možnosti ve prospěch svého dítěte či nikoliv.

1.týden

• 1.den za účasti rodičů – přivítání, vzájemné seznámení – maximálně hodinu
  • do konce týdne se docházka dítěte prodlužuje nejdéle na 3 hodiny.

2.týden

• odchod před obědem 11,30 hod.
  • odchod po obědě 12,30 hod.

Pokud začíná adaptační plán v průběhu týdne, počítá se 5 pracovních dnů Od třetího týdne, kdy adaptace probíhá již bez obtíží, je možné vyzkoušet celodenní pobyt dítěte v MŠ.

Co dítě do MŠ potřebuje:

• bačkůrky ( podepsané )
  • vhodné oblečení do třídy - trička MŠ medvídci, rosničky
  • pohodlné hrací kalhoty, sukně
  • oblečení na pobyt venku
  • kapesníky ( vhodné i papírové )
  • pro případ polití či počůrání – náhradní oblečení
  • pyžamo – označené
  • cvičební úbor – př. legíny, kraťasy, tričko, cvičky - předškoláci

Vše řádně a čitelně označit a uložit v šatnových boxech.

Ale především potřebuje Vaši podporu, pozitivní ladění na vstup do školky (noví kamarádi, paní učitelky, které se na každé dítě těší a pomůžou mu zvládnout počáteční nejistotu, společné prožitky při hrách, poznávání a objevování nového v životě i pohádkách, písničky, barvičky, cvičení, pobyt na zahradě, vycházky do lesa, množství hraček, divadélka, výlety, kroužky, apod.)

Platby v MŠ: